Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roskomnazdor będzie blokować media za informacje nieuzgodnione z władzami

Władimir Putin w środę ogłosił mobilizację części rosyjskiej armii (fot. Wikimedia Commons/Kremlin.eu)

Roskomnadzor, regulator rosyjskiego rynku mediów poinformował, że wszystkie tamtejsze media pisząc o sprawach wojskowych mogą powoływać się tylko na oficjalne źródła. Jeżeli ktoś poinformuje o spodziewanej mobilizacji bez porozumienia z władzami musi się liczyć z tym, że zostanie zablokowany.

Urząd powołuje się na ustawę, w której napisano, że zabroniona jest m.in. publikacja "wezwań do blokowania wykorzystywania sił zbrojnych Rosji w celu utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa". Według ministerstwa sprawiedliwości Rosji, takie wypowiedzi stanowią dyskredytację armii.

Władimir Putin w środę ogłosił mobilizację części rosyjskiej armii. Zaciąg ma objąć rezerwistów i ludzi, którzy przeszli przeszkolenie wojskowe. Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oznajmił, że mobilizacja obejmie 300 tys. mężczyzn.

(MAC, 22.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.