Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta i amerykańskie stany znów w sądzie w sprawie o budowanie monopolu

Facebook był pozywany i oczyszczany z zarzutów, jeszcze gdy nie nazywał się Meta (fot. Unsplash.com/Timothy Hales Bennett)

48 amerykańskich stanów zwróciło się do sądu apelacyjnego o ponowne rozpatrzenie pozwu antymonopolowego przeciwko koncernowi Meta. Grupa pod przywództwem Nowego Jorku argumentuje, że firma nie zaprzestała szkodliwych działań, o których mówiono w poprzednich latach.

W czerwcu 2021 roku sąd odrzucił skargi koalicji 48 stanów oraz Federalnej Komisji Handlu (FTC) zarzucające firmie (wówczas występującej jeszcze pod nazwą Facebook) działania antykonkurencyjne. 

Czytaj też: Twitter 26 i 27 września przesłucha Elona Muska przed sądem w Delaware

FTC oraz grupa prokuratorów stanowych w grudniu 2020 roku oskarżyła koncern po raz pierwszy o zbudowanie monopolu i ograniczanie konkurencji, szczególnie poprzez wykupywanie rozwijających się rywali. Chodziło przede wszystkim o przejęcie za 1 mld dol. Instagrama (jeszcze w 2012 roku) oraz komunikatora WhatsApp za 19 mld dol. dwa lata później.

(MAC, 21.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.