Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter 26 i 27 września przesłucha Elona Muska przed sądem w Delaware

Elon Musk wchodząc w konszachty z Twitterem z pewnością nie spodziewał się takich kłopotów (fot. Wikimedia Commons/Cleverson Oliveira Mmcom)

W poniedziałek 26 i wtorek 27 września prawnicy Twittera będą przesłuchiwać Elona Muska pod przysięgą przed rozpoczynającym się 17 października procesem mającym ustalić, czy miliarder musi wywiązać się z umowy i pomimo wycofania się z ustaleń jednak kupić amerykański serwis społecznościowy.

Strony są coraz bardziej uwikłane w batalię prawną. Wezwania do sądu trafiły do kilku znanych nazwisk w świecie biznesu. Takich jak miliarder Larry Ellison, założyciel koncernu Oracle, były dyrektor generalny Intela – Robert Swan czy dawny szef i współzałożyciel Twittera – Jack Dorsey, obecnie dyrektor generalny Block Inc. Nie jest wykluczone, że wstępne przesłuchania Muska przeciągną się do środy 28 września.

Czytaj też: Twitter pozwany przez holenderskie miasteczko za wpisy o rzekomych pedofilach

Mający trwać pięć dni, rozpoczynający się 17 października proces, odbędzie się w Wilmington w stanie Delaware. Twitter chciałby doprowadzić do kupna serwisu przez Muska za ustaloną cenę 44 mld dol. po 54,20 dol. za akcję. Obecnie każda z akcji Twittera jest warta znacznie mniej – 41,54 dol.

(MAC, 21.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.