Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rażące naruszenie prawa" KRRiT ws. koncesji dla TVN Siedem

Przedłużenie koncesji dla TVN Siedem zajęło KRRiT ponad rok (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że doszło do bezczynności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Siedem – dowiedział się "Presserwis".

WSA skargą TVN SA na bezczynność KRRiT zajmował się we wtorek 13 września podczas posiedzenia niejawnego. Sąd – jak przekazał "Presserwisowi" wydział informacji sądowej – stwierdził, że "doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa".

KRRiT ponad rok przedłużało koncecję TVN Siedem

Sąd zasądził także od przewodniczącego KRRiT na rzecz TVN 597 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Czytaj też: TVN 24 zdecydował o wydaniach specjalnych z powodu reportażu o podkomisji smoleńskiej

Przedłużenie koncesji dla TVN Siedem zajęło KRRiT ponad rok. Wniosek w tej sprawie nadawca stacji złożył 23 grudnia 2020 roku, a decyzja regulatora zapadła dopiero 18 lutego 2022 roku. Proces rekoncesyjny trwał tak długo, bo – jak tłumaczyła KRRiT – jej członkowie mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy stacji.

TVN 7 awaryjnie zapewnił sobie holenderską koncesję, ale dzięki niej mógłby nadawać wyłącznie w kablówkach i na platformach satelitarnych, tracąc ok. 30 proc. widzów, odbierających sygnał wyłącznie naziemnie.

Pod koniec kwietnia 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał podobny wyrok ws. przedłużenia koncesji dla TVN 24. Również stwierdził, że doszło do bezczynności Krajowej Rady. Przewodniczący KRRiT wniósł skargę kasacyjną.

Czytaj też: TVP złożyła skargi kasacyjne, m.in. w sprawie ujawnienia autora pytań debaty prezydenckiej

(KOZ, 14.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.