Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Zdzisław Tararako, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Szczecin

"Niemal do końca pracował z mikrofonem" – napisało o Zdzisławie Tararace Radio Szczecin (screen: YouTube/Anna Kolmer)

Zmarł Zdzisław Tararako, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Szczecin, w którym pracował od 1975 roku. O śmierci poinformował jego pracodawca. Tararako miał 73 lata.

Zdzisław Tararako był od 1978 roku autorem programów: „Ze wsi i o wsi”, „Radiowy kurs rolniczy”, „Powiaty – Poznajmy się”, „Ważna Sprawa” i „Czas Gospodarzy”, który w 1987 roku przekształcony został w „Na szczecińskiej ziemi”. Specjalizował się w rolnictwie.

Był również autorem materiałów reporterskich do audycji „Poranne Rozmaitości”, „Kiermasz pod Kogutkiem” i „Rolniczy Kwadrans”. Współpracował z „Porannymi Sygnałami”, a także z Programem III – z „Zapraszamy do Trójki”.

– Niemal do końca pracował z mikrofonem. Jego pasją było rolnictwo. Prowadził między innymi popularną wśród gospodarzy audycję "Na szczecińskiej ziemi", która o 6 rano w sobotę budziła naszych słuchaczy – wspomina Radio Szczecin.

Zdzisław Tararako urodził się w 1949 roku w Połczynie Zdroju. Ukończył Wyższą Szkołę Rolniczą w Szczecinie. Od początku swojej pracy dziennikarskiej współtworzył programy poświęcone rolnictwu, gospodarce żywnościowej oraz kulturze ludowej.

W Polskim Radiu Szczecin pracował 47 lat.

(HAD, 12.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.