Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google nie zatwierdza aplikacji Trumpa i nie wpuszcza do swojego sklepu

Truth Social jest nie tylko niedoskonała, ale też zadłużona

Google wstrzymuje proces zatwierdzenia w swoim sklepie Play aplikacji Truth Social firmowanej przez Donalda Trumpa. Koncern Alphabet twierdzi, że aplikacja nie ma wystarczająco wykształconej moderacji treści, aby zaplanować datę premiery.

Devin Nunes, dyrektor generalny Trump Media and Technology Group, twierdził pod koniec ubiegłego tygodnia, że wszystko jest praktycznie gotowe, a decyzja o wydaniu aplikacji "należy do Google".

Czytaj też: Elon Musk chce mieć byłego szefa ds. bezpieczeństwa Twittera jako świadka

Tymczasem Google już 19 sierpnia powiadomił Truth Social o kilku naruszeniach wymagań do moderowania treści generowanych przez użytkowników. Nieusunięcie ograniczeń oznacza, że użytkownicy Androida – ok. 44 proc. użytkowników smartfonów w USA – nie mogą pobrać aplikacji. Google nie zezwoli na jej uruchomienie, dopóki problemy nie zostaną rozwiązane.

Trump Media and Technology Group pracuje nad usunięciem usterek. Jednak boryka się z problemami finansowymi. Serwis Axios informował w kwietniu, że Truth Social jest winien jednemu ze swoich dostawców – firmie zajmującej się infrastrukturą internetową o nazwie RightForge – ok. 1,6 mln dol. z tytułu zaległych płatności.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(MAC, 02.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.