Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związki zawodowe RASP wzywają zarząd do waloryzacji wynagrodzeń w związku z inflacją

Związki liczą, że władze Ringier Axel Springer Polska wyjdą naprzeciw zgłaszanym licznie potrzebom pracowników i usiądą z nimi do rozmów (fot. Wojciech Olkusnik/East News)

Trzy związki zawodowe działające w Ringier Axel Springer Polska skierowały do zarządu firmy pismo z wezwaniem do pilnych rozmów na temat rozwiązań, które pozwoliłyby na złagodzenie skutków inflacji.

Komisja Zakładowa Inicjatywy Pracowniczej, Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" i Koło Syndykatu Dziennikarzy Polskich "Przegląd Sportowy" chcą waloryzacji wynagrodzeń dla pracowników Ringier Axel Springer Polska ze względu na postępującą inflację.

Czytaj też: Wojewoda podlaski przedłużył zakaz przebywania na obszarze 200 m od granicy z Białorusią

– Od ponad roku w związku z sytuacją gospodarczą postulujemy wprowadzenie systemowych podwyżek i waloryzacji wynagrodzeń. Teraz, gdy wskaźnik inflacji przekracza 16 proc., postulaty te są szczególnie aktualne – tłumaczą w oświadczeniu związki zawodowe RASP.

Związki liczą, że władze Ringier Axel Springer Polska wyjdą naprzeciw zgłaszanym licznie potrzebom pracowników i usiądą z nimi do rozmów.

Pod koniec lipca związki zawodowe w Agorze poinformowały, że wynegocjowały podwyżki dla najmniej zarabiających pracowników spółki. Według ustaleń mieli otrzymać jednokrotne dodatki inflacyjne w wysokości do 1751 zł brutto.

Czytaj też: Koszty Krajowego Instytutu Mediów w 2023 roku urosną o prawie 3/4

(BAE, 01.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.