Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple, Meta i Microsoft wezwane do ujawniania metod walki z wykorzystywaniem dzieci

Meta nie odmawia współpracy z australijskim regulatorem, więc kara zapewne ją ominie (fot. Unsplash.com/Dima Solomin)

Australijski regulator wysłał wezwania do Meta Platforms, Apple i Microsoftu z żądaniem ujawnienia strategii usuwania z ich platform materiałów związanych z wykorzystywaniem dzieci. Jeśli tego nie zrobią, grozi im kara w wysokości 555 tys. dolarów australijskich (333 tys. dol. USA) dziennie - aż do momentu spełnienia.

Komisarz ds. Bezpieczeństwa w Internecie oświadczył, że zamierza wykorzystać przepisy wprowadzone w Australii w styczniu br. Na ich podstawie wielkie firmy technologiczne zostały zobowiązane do ujawniania metod przeciwdziałania pojawianiu się niewłaściwych materiałów, a także usuwania w ciągu 28 dni treści stanowiących nadużycie.

Czytaj też: Andrzej Poczobut napisał list z więzienia. "Nie mam złudzeń, pójdę do łagru"

Meta, oprócz Facebooka będąca właścicielem Instagrama i usługi przesyłania wiadomości WhatsApp, wydała oświadczenie, że obecnie analizuje zarządzenie i "aktywnie współpracuje z komisarzem ds. bezpieczeństwa w tych ważnych kwestiach". Apple - właściciel usługi przesyłania wiadomości wideo FaceTime, usługi przesyłania wiadomości iMessage i usługi przechowywania zdjęć iCloud, na razie nie skomentował wezwania.

Czytaj też: Magdalena Rigamonti dołącza do redakcji Onetu

Komisarz ds. Bezpieczeństwa w Internecie odniósł się do danych dostarczonych przez amerykańskie Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych, które poinformowało w tym roku, że otrzymało od firm internetowych 29,1 mln zgłoszeń materiałów dotyczących wykorzystywania dzieci. Zaledwie 160 pochodziło od Apple, za to aż 22 mln od Facebooka.

(MAC, 31.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.