Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Granty dla dziennikarzy śledczych lokalnych mediów

Granty o łącznej wartości 1,3 mln euro fundowane są m.in. przez Komisję Europejską (fot. Pixabay.com)

Do 8 września trwa nabór na europejskie granty Local Cross-Border dla dziennikarzy śledczych zajmujących się tematyką transgraniczną.

W ramach projektu można również ubiegać się o udział w szkoleniu na temat dziennikarstwa śledczego, tworzenia treści angażujących lokalnych odbiorców, a także dotyczące kwestii bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie grants.journalismfund.eu.

Z kolei do 15 września trwa przyjmowanie wniosków dotyczących grantów na realizację materiałów śledczych o handlu ludźmi i pracy przymusowej Azjatów w Europie. Zgłaszać się mogą zespoły składające się z co najmniej dwóch dziennikarzy. Szczegóły konkursu Modern Slavery Unveiled dostępne są tutaj: grants.journalismfund.eu.

Czytaj też: Wirtualna Polska ma 92,7 mln zł zysku netto po pierwszym półroczu

Granty (pula wynosi 1,3 mln euro) fundowane są przez Komisją Europejską, czeską organizację Transitions, Europejską Federację Dziennikarzy, łotewskie SSE Riga Centre for Media Studies oraz belgijskie stowarzyszenie Journalismfund.eu.

(MZD, 23.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.