Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Świrski wśród kandydatów PiS do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Maciej Świrski jest przewodniczącym rady nadzorczej PAP (screen YouTube.com/Telewizja W Polsce)

Agnieszka Glapiak i Maciej Świrski są kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Koalicja Obywatelska zgłosiła Adama Szynola i Jędrzeja Skrzypczaka. 

Obecna sześcioletnia kadencja członków Krajowej Rady upływa we wrześniu 2022 roku. Po dwóch członków do KRRiT wybierają Sejm i prezydent, a jednego - Senat. Senat powołał już wskazanego przez senatorów opozycyjnych medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego. W Sejmie większość ma Zjednoczona Prawica.

Posłowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwości zgłosili kandydatury Macieja Świrskiego i Agnieszki Glapiak.

Maciej Świrski od 2017 roku zasiada w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, od 2021 roku jest jej przewodniczącym. Od kwietnia 2017 roku do lipca 2018 roku był członkiem zarządu Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Agnieszka Glapiak jest dyrektorką Centrum Operacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Od 2020 roku zasiada w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. W latach 2016-2018 Glapiak kierowała departamentem komunikacji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wcześniej była m.in. dyrektorką Centrum Informacyjnego Rządu, kiedy premierami byli Jarosław Kaczyński i Kazimierz Marcinkiewicz.

Z kolei posłowie Koalicji Obywatelskiej zaproponowali kandydatury medioznawcy Adama Szynola oraz medioznawcy i prawnika Jędrzeja Skrzypczaka. 

Adam Szynol od 2006 roku jest adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie kieruje w nim zakładem dziennikarstwa.

Jędrzej Skrzypczak pracuje jako kierownik zakładu systemów medialnych i prawa prasowego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

(KOZ, 19.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.