Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny dziennikarz zamordowany w Meksyku

Juan Arjon Lopez prowadził serwis internetowy i stronę na Facebooku "A que le temes” ("Czego się boisz") (screen: YouTube/Speed News TV)

Ciało meksykańskiego dziennikarza zostało odnalezione przy północnej granicy stanu Sonora, w mieście San Luis Rio Colorado. To już 14. przedstawiciel mediów zabity w tym kraju od początku roku.

Juan Arjon Lopez prowadził serwis internetowy i stronę na Facebooku "A que le temes” ("Czego się boisz"). Ciało zostało znalezione "z oznakami przemocy", jak podczas konferencji prasowej wyraziła się prokurator generalna stanu Sonora. Dziennikarza zidentyfikowano dopiero po charakterystycznych tatuażach.

Czytaj też: Uwięziony Andrzej Poczobut usłyszał kolejne zarzuty

Od objęcia w grudniu 2018 roku urzędu prezydenta przez Andresa Manuela Lopeza Obradora  w Meksyku zginęło co najmniej 34 pracowników mediów.

(MAC, 18.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.