Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 7 mld dol. i jest gotowy na walkę z Twitterem

Elon Musk systematycznie wyprzedaje akcje Tesli, ale jeżeli nie przegra z Twitterem, przynajmniej część zamierza odkupić (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Elon Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 6,9 mld dol., przyznając, że może potrzebować funduszy, gdyby proces z Twitterem zakończył się jego porażką i musiałby zakupić platformę mediów społecznościowych.

Dyrektor generalny Tesli w lipcu zerwał umowę, zgodnie z którą miał kupić serwis za 44 mld dol. Firma wytoczyła mu proces – rozpocznie się 17 października przed sądem w amerykańskim stanie Delaware.

Czytaj też: Elon Musk dopuszcza powrót do inwestycji w Twittera, gdyby serwis ujawnił liczbę fałszywych kont

Elon Musk w kwietniu sprzedał akcje Tesli o wartości 8,5 mld dol., twierdząc wówczas, że kolejnych sprzedaży nie będzie. Teraz jednak zmienił zdanie, tłumacząc, że gdyby proces z Twitterem nie poszedł po jego myśli, chciałby uniknąć nagłej wyprzedaży akcji producenta samochodów elektrycznych. Jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z jego planem, zamierza akcje odkupić.

Pomiędzy 5 a 9 sierpnia sprzedał 7,92 mln akcji Tesli. Obecnie ma ich 155 mln, czyli ok. 15 proc. udziałów w firmie.

Czytaj też: Serwisy Disneya prześcignęły Netflixa

(MAC, 11.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.