Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP Nauka ruszy w październiku, ale pierwszy program pokaże już w sierpniu

Kanał TVP Nauka ma popularyzować wiedzę m.in. z zakresu nauk ścisłych (fot. Pixabay.com)

3 października ruszy kanał TVP Nauka, który będzie dostępny drogą naziemną. Ale już 12 sierpnia stacja pokaże pierwszy program, emitowany tylko w internecie.

Trwający 2,5 godziny magazyn "Noc Perseidów" będzie realizowany przez TVP Nauka we współpracy z Obserwatorium Astronomicznym w Truszczynach. Transmisję programu, w którym eksperci opowiedzą o tzw. deszczu meteorów, będzie można śledzić na stronie Tvp.pl.

Czytaj też: Jakimowicz z prywatnym aktem oskarżenia? Prezenter TVP obrażał ludzi w internecie

Kanał TVP Nauka ma popularyzować wiedzę z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, technologii, ekologii, medycyny, nauk o ziemi i nauk społecznych.

Dyrektorem TVP Nauka jest Robert Szaj, który już w 2020 roku został pełnomocnikiem zarządu TVP ds. uruchomienia TVP Nauka. Szaj jest popularyzatorem astronomii. Wcześniej był m.in. prezesem spółki Energa Wytwarzanie i szefem elbląskiego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

(MNIE, 09.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.