Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Jagiellonowie" zimą w TVP 1 o lepszej porze niż "Korona królów"

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń (fot. A. Gostkowska/TVP)

TVP 1 rozważa emisję telenoweli historycznej "Korona królów. Jagiellonowie" w ścisłym prime time – dowiedział się "Presserwis".

Serial "Korona królów. Jagiellonowie" ma być pokazywany od zimowej ramówki w dni powszednie ok. 20.30. Tym samym zająłby pasmo, w którym obecnie można oglądać "Leśniczówkę".

Czytaj też: Dziennikarka TVP skazana na Białorusi na pięć lat pozbawienia wolności

TVP 1 telenowelę "Korona królów" pokazywała o 18.30 – od stycznia 2018 roku do października 2020. "Jagiellonowie" nie są wprost jej kontynuacją. Akcja rozpocznie się na początku panowania Władysława Jagiełły, natomiast "Korona królów" zakończyła się w trakcie sprawowania przez niego władzy.

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Radosław Pazura, Robert Rozmus i Dagmara Bryzek. Reżyserem serialu jest Krzysztof Łukaszewicz. Na początku 2022 roku TVP zapowiadała, że powstanie 125 odcinków telenoweli "Korona królów. Jagiellonowie".

W zimowej ramówce TVP chce również umieścić drugi sezon tanecznego show "You Can Dance – nowa generacja", a także serial "Dom pod Dwoma Orłami" z Karoliną Gruszką i Adamem Ferencym. Jest to historia tożsamości Dolnego Śląska opowiadana z punktu widzenia mieszkańców jednego domu.

Czytaj też: "Mam talent Ameryka" z Sarą James w Telewizji WP

(KOZ, 04.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.