Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piłkarski mecz Angielek z Niemkami w finale Euro zdobył rekordową widownię

Poprzednim najliczniej oglądanym meczem piłki nożnej kobiet była półfinałowa porażka Angielek z USA na Mistrzostwach Świata w 2019 roku (screen: YouTube/Sky News Australia)

Zwycięstwo Anglii po dogrywce nad Niemcami w finale piłkarskich Mistrzostw Europy kobiet w szczytowym momencie na antenie BBC One oglądało w Wielkiej Brytanii 17,4 mln widzów. Żaden program nie miał tam takiej widowni od początku 2022 roku.

Najchętniej oglądany w historii mecz piłkarski kobiet zebrał dodatkowo 5,9 mln widzów dzięki transmisjom w serwisie streamingowym BBC iPlayer i aplikacji BBC Sport.

Czytaj też: Piers Morgan na liście 39 Brytyjczyków z zakazem wjazdu do Rosji

Pod względem średniej widowni, 11 mln oglądających niedzielny finał ustępuje 13,1 mln widzów, którzy na początku czerwca obejrzeli transmisję z koncertu z okazji 70-lecia panowania królowej Elżbiety II. Jednak widownia meczu Angielek z Niemkami musiała być większa, ponieważ system oceny widowni BARB (Broadcasting Audience Research Board) nie obejmuje fanów, którzy oglądali spotkanie w pubach. 

Poprzednim najliczniej oglądanym meczem piłki nożnej kobiet była półfinałowa porażka Angielek z USA na Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Wtedy naliczono 9 mln średniej widowni i 11,7 mln w szczytowym momencie.

Czytaj też: Państwowa Inspekcja Pracy nie potwierdziła zarzutów o mobbing w "Newsweeku". "Moje życie zamieniono w koszmar"

(MAC, 03.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.