Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Junko nowym korespondentem PAP w Ukrainie

Jarosław Junko z mediami związany jest od 1996 roku. Karierę zaczynał od pracy w Programie dla Zagranicy Polskiego Radia (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Od 1 sierpnia obowiązki korespondenta Polskiej Agencji Prasowej w Ukrainie pełni Jarosław Junko - wcześniej relacjonował wydarzenia w tym kraju przez 15 lat.

Dziennikarz pracował jako korespondent PAP w latach 2005-2020. Relacjonował wydarzenia ukraińskiej pomarańczowej rewolucji, w 2008 roku zdawał relacje z wojny w Gruzji oraz wydarzeń na kijowskim Majdanie. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie  został koordynatorem zespołu dziennikarzy piszących dla specjalnego serwisu PAP skierowanego do społeczności ukraińskiej w naszym kraju.

Czytaj też: Marcin Wyrwał z Onetu promuje zbiórkę na samochody dla ukraińskiej armii

"Informuję, że od 1 sierpnia jestem nowym korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Ukrainie. Niebawem w serwisie PAP znów pojawią się depesze z podpisem »Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)«. Jak to w nowej pracy mam lekkiego stracha, jednak liczę, że dam radę. W ojczystej Polsce udało mi się wytrzymać dwa i pół roku. Teraz moje miejsce znowu jest tutaj. Trzymajcie kciuki!” - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Jarosław Junko z mediami związany jest od 1996 roku. Karierę zaczynał od pracy w Programie dla Zagranicy Polskiego Radia.

(MZD, 02.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.