Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TSUE odrzuca wniosek RT France o zniesienie zakazu nadawania

RT nie może nadawać w żadnym kraju UE, Izba nie widziała więc powodu, by wydawać zgodę na nadawanie we Francji

Wielka Izba Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzuciła wniosek rosyjskiej telewizji RT France o zniesienie zakazu nadawania.

W oświadczeniu stwierdza, że 31 marca Rada Unii Europejskiej przyjęła środki ograniczające, mające na celu zakazanie działalności nadawczej niektórych mediów, w tym RT France, na terenie Unii Europejskiej.

Czytaj też: Roskomnadzor chce unieważnienia rejestracji "Nowoj Gaziety", której szef dostał Pokojową Nagrodę Nobla

"Według Rady, Federacja Rosyjska zaangażowała się w kampanię propagandową usprawiedliwiającą i wspierającą swoją agresję na Ukrainę, wymierzoną w społeczeństwo obywatelskie w Unii Europejskiej i krajach sąsiednich, poprzez ciężkie przeinaczanie i manipulowanie faktami. W tym celu wykorzystując niektóre media pozostające pod bezpośrednią lub pośrednią kontrolą kierownictwa Federacji Rosyjskiej jako kanały tej kampanii propagandowej”.

RT France zasygnalizowała, że odwoła się po raz kolejny. Rosyjska prorządowa telewizja RT jest zablokowana we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Czytaj też: Brytyjski bloger objęty sankcjami za wspieranie rosyjskiej propagandy

(MAC, 29.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.