Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta zmniejsza przychody i zyski, wyniki rozczarowały

Właściciel m.in. Facebooka od początku roku zmniejszył wartość akcji o prawie połowę (fot. Unsplash.com/Dima Solomin)

Wyniki finansowe Meta Platforms za drugi kwartał 2022 roku rozczarowały inwestorów. Od początku roku akcje właściciela Facebooka, Instagrama i WhatsApp spadły już o blisko 50 proc.

W II kwartale br. przychody spółki wyniosły 28,82 mld dol. Wobec 29,08 mld dol. w analogicznym okresie ub.r. stanowi to spadek o 1 proc. Pojawił się co prawda zysk w wysokości 6,69 mld dol., był jednak o 36 proc. mniejszy niż przed rokiem, kiedy wynosił 10,39 mld dol.

O 3 proc. wzrosła natomiast dzienna liczba aktywnych użytkowników. Doszła do 1,97 mld, stanowiąc zwiększenie o 3 proc. rok do roku. Miesięczna liczba użytkowników urosła o 1 proc. i wyniosła 2,93 mld.

Spadająca wartość akcji Meta Platforms jest spowodowana obawami inwestorów o biznes reklamowy spółki. Polityka prywatności iOS Apple ogranicza możliwości śledzenia aktywności użytkowników, co utrudnia kierowanie do nich reklam.

(MAC, 28.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.