Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon Prime Video podnosi ceny w Europie

Na razie podwyżki dotyczą pięciu krajów, wejdą w życie 15 września (screen: YouTube/Amazon Prime Video)

Amazon ogłosił, że podnosi ceny za użytkowanie swojego serwisu streamingowego Prime Video. W niektórych państwach podwyżki wyniosą nawet 43 proc.

Według firmy wzrost kosztów powoduje, że podwyżki są nieuchronne. Na razie dotyczą tylko pięciu państw, ale prawdopodobnie z czasem rozleją się na cały kontynent, w tym również Polskę.

Czytaj też: Netflix w drugim kwartale stracił mniej subskrybentów, niż się spodziewał

Największa procentowo podwyżka dotyczy Francji, gdzie roczna opłata wzrośnie o 43 proc., z 49 do 69,99 euro. Po 39 proc. stawka wzrośnie w Hiszpanii i Włoszech – w obydwu przypadkach z 36 do 49,90 euro. O 30 proc. więcej Amazon Prime Video będzie kosztować w Niemczech – wzrost z 69 do 89,90 euro. Stosunkowo najmniej, bo tylko o 20 proc. ceny wzrosną w Wielkiej Brytanii. Tam jednak usługa jest zdecydowanie najdroższa. Będzie kosztować 95 funtów rocznie. Do tej pory kosztowała 79 funtów.

Nowe ceny mają wejść w życie od 15 września. Amazon Prime Video ma na świecie ponad 200 mln subskrypcji i pod tym względem jest drugim serwisem po Netflixie.

Czytaj też: Wina Muska! Twitter z dużą stratą, winny podobno tylko jeden

(MAC, 27.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.