Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC udostępnia archiwa z okazji 100-lecia istnienia

BBC Rewind zawiera prawie 30 tys. archiwalnych materiałów (screen: Bbcrewind.co.uk)

BBC z okazji 100-lecia istnienia otworzyła zbiory z dziesiątkami tysięcy nagrań audiowizualnych. Archiwum jest dostępne dzięki serwisowi Rewind. Koncern deklaruje, że to największy zbiór cyfrowych materiałów archiwalnych, jaki kiedykolwiek udało się udostępnić.

Na stronie BBC Rewind znalazło się prawie 30 tys. materiałów. Najstarsze z nich pochodzą z końca lat 40. XX wieku. Duża część nie była dostępna od momentu ich pierwszej emisji. Zgromadzone treści dotyczą wszystkich regionów Wielkiej Brytanii. Projekt rozpoczął się w październiku 2020 roku, kiedy portal Rewind został zainaugurowany w Irlandii Północnej.

Czytaj też: „Super Express” odświeżył serwis internetowy, ale nie cały

James Stirling, redaktor wykonawczy BBC 100, przekazał w komunikacie: "Obchodząc 100-lecie BBC, otwieramy nasze wyjątkowe i niezwykle cenne archiwum, ważną część zbiorowej pamięci narodu. Tchniemy nowe życie w uśpione od lat historie, publiczność będzie mogła odkryć nagrania, które pomogą nam wszystkim dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteśmy i skąd pochodzimy”. 

Nowa strona internetowa BBC Rewind jest dostępna pod adresem www.bbc.co.uk/rewind.

Czytaj też: Minęło pół roku, a Rymanowski nie wysłał pozwu przeciwko Lisowi. Ale nie rezygnuje

(MAC, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.