Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Wątor prowadzi audycję o mediach w Newonce.radio

W pierwszym odcinku Jakub Wątor (po prawej) rozmawiał z Filipem Połoską (fot. archiwum własne)

Redaktor magazynu "Spider's Web+" Jakub Wątor został autorem audycji "Mediapolis" w Newonce.radio.

W pierwszym odcinku Wątor rozmawiał z Filipem Połoską, współzałożycielem grupy kreatywnej Nowy Ład i byłym międzynarodowym redaktorem naczelnym Noizz.pl (Ringier Axel Springer Polska).

Czytaj też: „Super Express” odświeżył serwis internetowy, ale nie cały

– Głównymi tematami są przyszłość branży mediów i zachodzące w niej zmiany oraz ich monetyzacja. Ja sam chcę się skupić przede wszystkim na tej zmianie mediów: nie tylko w kontekście ich finansowania, ale przede wszystkim kształtu – mówi "Presserwisowi" Jakub Wątor.

– Internet przygniótł już tradycyjne media, jeśli chodzi o narzucanie narracji, stylów i języka. Zauważył to już nawet Google, który próbuje nawrócić internetowe redakcje, by nie robiły byle czego – i ostatnio sam stworzył "wytyczne dziennikarskie", gdzie głosi takie prawdy objawione jak to, że w artykule powinny zostać pokazane dwie strony medalu. Jak widać, dziennikarstwo rozwinęło się i rozlało po sieci, a jednocześnie cofnęło w rozwoju. Te zjawiska i ich dalszy los bardzo mnie interesują – dodaje.

Audycja prowadzona na żywo będzie transmitowana w co drugą środę o 16 w Newonce.radio. Najbliższy odcinek 4 sierpnia.

Partnerem audycji jest Piano.

Czytaj też: Minęło pół roku, a Rymanowski nie wysłał pozwu przeciwko Lisowi. Ale nie rezygnuje

(BAE, 22.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.