Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Lachowski korespondentem Polsat News w Ukrainie i autorem w "Newsweek Polska"

Mateusz Lachowski współpracował wcześniej m.in. z TVN 24, Radiem Zet i RMF FM (fot. materiały prasowe)

Polsat News uruchamia placówkę zagraniczną w Kijowie. Stałym korespondentem stacji w Ukrainie został Mateusz Lachowski, który będzie też przygotowywał relacje dla "Wydarzeń" oraz kanału Wydarzenia 24. Równolegle dołączył do grona autorów "Newsweek Polska".

Mateusz Lachowski współpracował wcześniej m.in. z TVN 24, Radiem Zet i RMF FM. W Ukrainie pracuje od samego początku rosyjskiej agresji, czyli od końca lutego. Lachowski jest nie tylko dziennikarzem, ale też reżyserem filmów dokumentalnych.

Czytaj też: Firma braci Sekielskich zakończyła ubiegły rok ze stratą. Mniej przychodów z Patronite

"Przyjąłem propozycję Polsatu, ponieważ potrzebowałem nowych wyzwań. Doskonale mi się pracowało z TVN 24 i mam wielki szacunek do tej stacji. Nie chodzi o finanse, a o projekt, który mi zaproponowano" – uzasadnił Lachowski w mediach społecznościowych.

Równolegle zadebiutował też na łamach "Newsweek Polska". Pierwszy jego artykuł dotyczy wojny w Donbasie. Teksty dziennikarza mają pojawiać się na łamach tygodnika regularnie.

W rozmowie z "Presserwisem" wyjaśnia, że uprzedził Polsat o tym, iż pisuje dla "Newsweek Polska", a stacja nie wyraziła sprzeciwu.

Dotychczas Polsat wysyłał do Ukrainy swoich reporterów krajowych, np. Marka Sygacza czy Adę Borowicz.

Czytaj też: Operator TVP zaatakowany. Napastnik z prokuratorskimi zarzutami

(MNIE, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.