Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma braci Sekielskich zakończyła ubiegły rok ze stratą. Mniej przychodów z Patronite

Tomasz Sekielski w Kombinacie Medialnym ma 70 proc. udziałów, a Marek Sekielski - 30 proc. (fot. Piotr Molecki/East News)

Kombinat Medialny – spółka, której udziałowcami są Tomasz i Marek Sekielscy – zwiększyła przychody netto ze sprzedaży, spadły natomiast przychody ze zbiórki na Patronite i darowizn. Rok zakończyła na minusie.

W roku 2021 spółka Kombinat Medialny odnotowała wzrost przychodów netto ze sprzedaży o 219,8 proc., do 178,3 tys. zł. Pozostałe przychody operacyjne spółki zmalały o 29,03 proc. – z 868,3 do 616,2 tys. zł. Są to przychody z tytułu darowizny na realizację filmów dokumentalnych pozyskane ze zbiórki na Patronite i darowizn wpłacanych bezpośrednio na rachunek firmy.

Czytaj też: Polska Press zakończyła ubiegły rok ze stratą w wysokości ponad 30 mln zł

Koszty działalności spółki w ubiegłym roku wzrosły o 14,1 proc., głównie ze względu na wzrost wydatków na usługi obce, które wyniosły 446,1 tys. zł. Koszty wynagrodzeń spadły o 23,8 proc, do 325,3 tys. zł. W roku 2021 spółka nie zatrudniała pracowników etatowych. Nie wypłaciła wynagrodzenia członkom zarządu.

Kombinat Medialny ubiegły rok zakończył ze stratą netto w wysokości 58,6 tys. zł. Przy czym rok wcześniej spółka była na plusie 181,4 tys. zł. W Kombinacie Medialnym 70 proc. udziałów ma Tomasz Sekielski, a Marek Sekielski – 30 proc. Po objęciu stanowiska redaktora naczelnego "Newsweek Polska" Tomasz Sekielski zapowiedział, że zrezygnuje z pobierania wynagrodzenia w Sekielski Brothers Studio. 

Dzięki zbiórce w serwisie Patronite założonej w 2018 roku bracia Sekielscy do tej pory zebrali łącznie 3,1 mln zł. Miesięcznie mogą liczyć na 36,3 tys. zł od 1471 patronów.

Czytaj też: Operator TVP zaatakowany. Napastnik z prokuratorskimi zarzutami

(BAE, 19.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.