Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP SDP chce wyjaśnienia zarzutów o mobbing i molestowanie seksualne w "Newsweek Polska"

Sprawa ta jest istotna w kontekście realizacji zasady wolności słowa demokratycznego państwa – wskazuje w apelu Jolanta Hajdasz, dyrektorka CMWP SDP (fot. Piotr Molecki/East News)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich apeluje o rzetelne wyjaśnienie wszystkich przyczyn i okoliczności zwolnienia Tomasza Lisa z funkcji redaktora naczelnego ”Newsweek Polska”.

W swojej opinii CMWP SDP wskazuje, że ważna jest zarówno prawna, jak i moralno-etyczna ocena okoliczności opisywanych w mediach od czasu nagłego zwolnienia z pracy redaktora naczelnego przez Ringier Axel Springer Polska. „Sprawa ta jest istotna w kontekście realizacji zasady wolności słowa demokratycznego państwa ze względu na społeczne skutki oddziaływania mediów oraz wpływ na nie warunków pracy dziennikarzy i redaktorów mediów” - wskazuje Jolanta Hajdasz, dyrektorka CMWP SDP. 

Czytaj też: Ringier Axel Springer Polska nie radzi sobie z kryzysem wokół sprawy Lisa

CMWP SDP odnosi się też do oświadczenia RASP z 8 lipca, w którym wydawnictwo zapowiedziało podjęcie kroków prawnych przeciwko byłemu dziennikarzowi „Newsweeka” Ryszardowi Holzerowi, dawnemu sekretarzowi redakcji „Newsweek Polska”, który opublikował informacje na temat przyczyn zwolnienia z pracy Tomasza Lisa. Centrum podkreśla, że takie działanie nosi znamiona SLAPP.

CMWP SDP zapewnia, że nieodpłatnie udzieli dziennikarzom wsparcia i pomocy prawnej.

(BAE, 12.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.