Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

EBU wybrała władze na kolejną kadencję

Delphine Ernotte-Cunci drugą kadencję na stanowisku prezeski EBU rozpocznie w styczniu 2023 roku (fot. Wikimedia Commons)

Delphine Ernotte-Cunci i Petr Dvorak zostali ponownie wybrani na drugą dwuletnią kadencję jako prezes i wiceprezes zarządu Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Nowa kadencja rozpocznie się w styczniu 2023 roku.

Zarząd wybrano na 88. zgromadzeniu ogólnym w Dubrowniku. Potwierdzono, że Irlandczyk Noel Curran został powołany na kolejne sześć lat na stanowisku dyrektora generalnego. Wakujące miejsca w zarządzie zajęli Mikoła Czernoticki z Ukrainy i Katja Wildermuth z Niemiec.

Czytaj też: Dziennikarze krytykują wystąpienie Żakowskiego w Tok FM. "Usprawiedliwienie czynów mobbera"

Delphine Ernotte-Cunci od 2015 roku pełni funkcję dyrektorki generalnej France Télévisions. Wcześniej przez pięć lat była wiceprezeską największego francuskiego operatora telekomunikacyjnego, Grupy Orange. W 2019 roku została wybrana wiceprezeską EBU, a w 2021 roku stanęła na czele.

Dvorak został dyrektorem generalnym czeskiej telewizji w 2011 roku, po długiej karierze w mediach. Przez sześć lat pracował w zarządzie EBU, zanim został wybrany na wiceprezesa w 2021.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(MAC, 04.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.