Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Renata Kim wreszcie przyznała w sprawie Lisa: To ja zawiadamiałam HR i związki

Renata Kim jest też znana z podcastu na Newsweek.pl - zaprasza osoby LGBT i rozmawia o ich codziennym życiu (fot. screen FB/Onet.pl)

Renata Kim, czołowa publicystka „Newsweek Polska”, przyznała w niedzielę po południu, że była autorką zawiadomień w sprawie nieprawidłowych zachowań Tomasza Lisa. Stało się to po opublikowaniu przez nowego naczelnego Tomasza Sekielskiego wstępniaka, w którym ten rozlicza się ze sprawą Lisa. „Jestem wdzięczna nowemu naczelnemu za to, że nas wysłuchał i zrozumiał” – napisała Kim.

Nazwisko Renaty Kim wielokrotnie pojawiało się w historiach związanych z nieprawidłowym zachowaniem Tomasza Lisa. Dziennikarka zawsze jednak w rozmowach z „Press” ucinała temat. Tak było w dzień zwolnienia Lisa z funkcji naczelnego, jak i kilkanaście dni temu, gdy przygotowywaliśmy większy materiał o sytuacji w „Newsweek Polska” do nowego numeru magazynu „Press”. Wszyscy zwracali uwagę na otwarty konflikt między nią a Lisem, sama Renata Kim nie chciała jednak nic potwierdzić.

Czytaj tutaj: Sekielski we wstępniaku wraca do Lisa. „Autokrata” i „toksyczna atmosfera”

W niedzielę po południu – kilka godzin po opublikowaniu na Newsweek.pl pierwszego wstępniaka Tomasza Sekielskiego, w którym rozlicza się ze sprawą Lisa – Renata Kim napisała na Twitterze: „Jestem wdzięczna nowemu naczelnemu za to, że nas wysłuchał i zrozumiał. Teraz mogę już przyznać, że to ja byłam osobą, która zawiadamiała HR i związki zawodowe o sytuacji w Newsweeku”.

Renata Kim dołączyła do redakcji „Newsweek Polska” zaraz po tym, jak Tomasz Lis w 2012 roku zastąpił Wojciecha Maziarskiego (zasiliła zespół razem m.in. z Cezarym Łazarewiczem czy Wojciechem Cieślą). Przez jakiś czas nieformalną szefową „Newsweeka Polska” była Aleksandra Karasińska, ale Tomasz Lis miał już dogadany z RASP kontrakt i wkrótce rzeczywiście stanął na czele redakcji.   

Renata Kim wcześniej pracowała m.in. w RMF FM, Trójce, Sekcja Polskiej BBC, „Dzienniku Polska-Europa-Świat”, „Przekroju”, „Wprost”. W „Newsweek Polska” była szefowa działu „Społeczeństwo”. W Onecie zajmuje się też opiniami, a na Newsweek.pl prowadzi autorski podcast - zaprasza osoby LGBT i rozmawia o ich codziennym życiu.

(MAT, 03.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.