Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook i Instagram blokują wpisy na temat pigułek aborcyjnych

Instagram blokuje konta wskazujące konkretne tabletki (fot. Pixabay.com)

Facebook i Instagram zaczęły usuwać posty dotyczące pigułek aborcyjnych. Liczba takich postów wielokrotnie wzrosła po orzeczeniu Sądu Najwyższego USA uchylającego powszechny przywilej aborcji w tym kraju i uzależniającego decyzję o jej dopuszczalności od przepisów stanowych.

Liczba ogólnych wzmianek na temat pigułek aborcyjnych, a także wskazujących na konkretne lekarstwa, od piątku zwielokrotniła się nie tylko w tych serwisach społecznościowych, lecz także na Twitterze i Reddicie (oraz w amerykańskich programach telewizyjnych). Do niedzieli firmy badawcze znalazły ok. 250 tys. takich wzmianek.

W części przypadków Facebook blokował konta, uznając, że treści są niezgodne z regulaminem. Zwłaszcza te, które zachęcały do kupna konkretnych medykamentów i wskazywały na konkretne sposoby przeprowadzenia aborcji.

(MAC, 01.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.