Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Trójka bez Aleksandry Kaczkowskiej. Nie przedłużono jej umowy

Aleksandra Kaczkowska ostatnio prowadziła audycję "Ciemna strona mocy" (fot. Facebook.com/Alex Lua Kaczkowska)

Polskie Radio nie przedłużyło umowy dziennikarce muzycznej radiowej Trójki Aleksandrze Kaczkowskiej – ustalił "Presserwis". Kaczkowska żegna się z publicznym radiem po 18 latach.

Z naszych informacji wynika, że Aleksandra Kaczkowska dopiero po 17 latach pracy w Polskim Radiu dostała pierwszą umowę o pracę na czas określony, a ta obowiązuje do środy 15 czerwca. Rzeczniczka radia Monika Kuś od tygodnia nie odpowiedziała na nasze pytania, czemu nie zostanie ona przedłużona.

Czytaj też: Spółka Srebrna i Tomasz Sakiewicz podzielą się dywidendą ze Słowa Niezależnego

Aleksandra Kaczkowska ostatnio prowadziła audycję "Ciemna strona mocy", a do zeszłego roku również "Po zachodzie słońca" i "Wydział rytmiki stosowanej".

Do zespołu Programu III Polskiego Radia Aleksandra Kaczkowska dołączyła w 2006 roku, kiedy anteną kierował Krzysztof Skowroński. W latach 2004-2006 pracowała w Radiu Bis, z którego odeszła, nie godząc się na zmiany wprowadzane przez ówczesnego dyrektora Jacka Sobalę. Zanim trafiła do publicznego radia, Kaczkowska związana była z Radiostacją, Radiem Eska, Radiem Wawa i Radiem Jazz.

Ostatnio z anteny Trójki zniknęli Wojciech Ossowski i Tomasz Żąda, a stacja rozstała się z Romanem Dziewońskim.

Aleksandra Kaczkowska to córka Piotra Kaczkowskiego, wieloletniego dziennikarza i prezentera muzycznego Programu III Polskiego Radia. Piotr Kaczkowski w maju 2020 roku odszedł z Trójki, a od stycznia 2021 roku prowadzi audycję "Max 357" w Radiu 357.

Czytaj też: Ponad milion użytkowników przeczytało w WP tekst o zakonnicach znęcających się nad dziećmi

(KOZ, 15.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.