Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka Srebrna i Tomasz Sakiewicz podzielą się dywidendą ze Słowa Niezależnego

Prezesem zarządu firmy jest Tomasz Sakiewicz (screen Youtube.com/Telewizja Republika)

Spółka Słowo Niezależne, wydawca serwisu Niezalezna.pl i miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo", miała ponad 9,5 mln zł przychodu netto w 2021 roku. Uruchomienie serwisu Albicla.com nie poprawiło jej wyników.

Według danych złożonych przez spółkę Słowo Niezależne w Krajowym Rejestrze Sądowym jej przychody netto z działalności w 2021 roku wyniosły 9,67 mln zł – o 14,57 proc. mniej, niż rok wcześniej.

Gorsze wyniki przez koronawirusa

Zarząd wyjaśnia, że na spadek miała wpływ przed wszystkim zmiana polityki reklamowej w internecie podmiotów zewnętrznych spowodowana pandemią COVID-19.

Czytaj też: Ponad milion użytkowników przeczytało w WP tekst o zakonnicach znęcających się nad dziećmi

W 2021 roku o 2,69 proc. – do 9 mln zł wzrosły koszty działalności operacyjnej spółki. Na wynagrodzenia przeznaczono 3,91 mln zł, a na usługi obce 2,75 mln zł. Spółka w ub.r. zatrudniała na etatach 28 pracowników – 14 kobiet i 14 mężczyzn, z 84 osobami współpracowała na podstawie umów cywilnoprawnych. 

Zysk netto wydawcy wyniósł 713,7 tys. zł i był niższy o ponad 50 proc. od tego z poprzedniego roku. Z zysku 533,4 tys. zł przeznaczono na dywidendę dla wspólników, a 180,3 tys. zł na kapitał zapasowy spółki. 

Głównymi udziałowcami Słowa Niezależnego są spółka Srebrna i Tomasz Sakiewicz, który jest jego prezesem.  

Słowo Niezależne jest wydawcą serwisów Niezalezna.pl i Filarybiznesu.pl, pisma "Nowe Państwo". W styczniu 2021 roku spółka uruchomiła serwis społecznościowy Albicla.com.

Czytaj też: Z News 24 znikają kolejni dziennikarze, według prezesa stacja sama rezygnuje z ich usług

(BAE, 15.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.