Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmieni się prezes Radia Białystok. Radiem ma znowu kierować Mirosław Bielawski

Mirosław Bielawski był prezesem Radia Białystok od 2006 roku do początku 2010 (screen YouTube.com/Radio Białystok)

Dyrektor programowy Radia Białystok Mirosław Bielawski ma zastąpić Wojciecha Straszyńskiego na stanowisku prezesa publicznej rozgłośni w Białymstoku – ustalił "Presserwis".

Wyborem prezesa Radia Białystok na kolejną kadencję podczas wtorkowego posiedzenia będzie zajmować się Rada Mediów Narodowych. Kadencja Wojciecha Straszyńskiego, który kieruje rozgłośnią od marca 2016 roku, upłynęła i wygasa również jego mandat. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański na stanowisko prezesa zgłosił Mirosława Bielawskiego, który - jak wynika z naszych informacji - jest jedynym kandydatem. Jego wybór jest formalnością, bo większość w Radzie mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Putin odrzuca zagraniczny sprzęt i oprogramowanie z obawy przed cyberatakami

Mirosław Bielawski kierował już Radiem Białystok. Był prezesem rozgłośni od 2006 do początku 2010 roku. Został odwołany z powodu niezadowalających wyników finansowych i słabej słuchalności rozgłośni.

(KOZ, 24.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.