Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Putin odrzuca zagraniczny sprzęt i oprogramowanie z obawy przed cyberatakami

Ataki zagranicznych hakerów spowodowały, że za jedyny bezpieczny Putin uznał sprzęt komputerowy wyprodukowany w Rosji (fot. Pixabay.com)

Władimir Putin oświadczył, że liczba ataków cybernetycznych na Rosję dokonywanych przez zagraniczne „struktury państwowe” wzrosła kilkukrotnie. W związku z tym należy wzmocnić cyberbezpieczeństwo kraju poprzez ograniczenie korzystania z zagranicznego oprogramowania i sprzętu.

"Poważne ataki zostały przeprowadzone przeciwko oficjalnym witrynom agencji rządowych. Dużo częstsze są również próby nielegalnej penetracji sieci korporacyjnych wiodących rosyjskich firm" – stwierdził rosyjski prezydent.

Putin: "Rosja będzie musiała się przestawić"

Podczas spotkania z Radą Bezpieczeństwa Władimir Putin powiedział, że Rosja będzie musiała poprawić bezpieczeństwo informacji w kluczowych sektorach i przestawić się na stosowanie rodzimej technologii i sprzętu.

Czytaj też: Dziennikarze z embargiem na informowanie o wizycie Dudy w Kijowie, nie miała go Kancelaria Prezydenta

Państwowy regulator komunikacji Roskomnadzor informował w ostatnią środę, że zablokował stronę internetową, na której znajdowały się dane osobowe wielu klientów firm. Nazw firm nie wymieniono. Natomiast drugi co do wielkości bank w Rosji – VTB – przyznał, że wyciekły numery telefonów niektórych klientów, choć nie było ryzyka dla ich funduszy.

Wyciek z rosyjskich instytucji na początku marca ujawnił dane osobowe ponad 58 tys. osób korzystających z aplikacji Yandex.Eda do dostarczania żywności, opracowanej przez giganta technologicznego Yandex.

Czytaj też: Telewizja Republika pierwszy raz może wyjść na plus

(MAC, 24.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.