Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix zamierza wprowadzić relacje na żywo

Wprowadzenie transmisji na żywo ma pozwolić odbiorcom głosować na bieżąco w konkursach talentów (fot. Freepik.com)

Netflix planuje wprowadzenie na platformę relacji na żywo. To próba zażegnania kryzysu i zatrzymania odpływu subskrybentów. W pierwszym kwartale br. serwisowi ubyło ok. 200 tys. klientów. Według prognoz, w kolejnym kwartale ubędzie ich nawet 2 mln.

Jak donosi serwis Deadline, wprowadzenie transmisji pozwoli odbiorcom głosować na bieżąco w konkursach talentów. Takich jak planowany przez Netflix talent show "Dance 100", czyli rywalizacja tancerzy ulicznych.

Netflix z transmisjami na żywo

Produkcja wieloodcinkowego serialu rozpoczęła się już 1 kwietnia, ale kiedy ten program, jak i kolejne transmisje zostaną wprowadzone na platformę, tego na razie nie wiadomo. "Dance 100" na Netflixie poprowadzi Ally Love, amerykańska instruktorka fitness, globalna ambasadorka firmy Adidas i modelka.

Czytaj też: Trump tworzy prawicowy Netflix

Oferta transmisyjna w kolejnym etapie miałaby się składać ze stand-upów, także z komediowych festiwali, jak "Netflix is a Joke". Niedawno w ramach takiego wydarzenia wystąpiło blisko 300 stand-uperów, jak Dave Chapelle czy Larry David.

Press

Pierwszy program na żywo Netflixa ma poprowadzić Ally Love, popularna amerykańska trenerka fitness i modelka (fot. Wikimedia Commons)

Problemem przy emitowaniu transmisji są różne strefy czasowe. Transmisje musiałyby być dostosowane do np. amerykańskiego czasu, co wykluczałoby udział większości europejskich klientów. Możliwa jest produkcja lokalnych formatów, ale to kwestia dalszej przyszłości. 

Czytaj też: Polska prześcignie Rosję i będzie liderem w regionie na rynku wideo na żądanie

Nie wiadomo, kiedy dokładnie miałyby ruszyć transmisje. Pomysł dotyczy tylko programów rozrywkowych, ponieważ Netflix nie ma na razie praw do imprez sportowych. Konkurencyjny Amazon Prime Video ma już na koncie transmisje z cyklu turniejów tenisowych ATP czy mecze angielskiej Premier League. Apple TV+ używał nawet technologii 4K do emitowania relacji na żywo ze spotkań Major League Baseball.

(MAC, 17.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.