Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The Washington Post" będzie miał biuro w Kijowie

"Nowe biuro umożliwi nam dogłębne relacjonowanie wydarzeń na miejscu, a także da pewność, że w dalszym ciągu robimy dziennikarstwo z najwyższej półki" – napisał redaktor działu zagranicznego dziennika Douglas Jehl.

Waszyngtoński dziennik otworzy nowe biuro – w Kijowie. Pokieruje nim Isabelle Khurshudyan. Głównym korespondentem będzie Max Bearak.

Przedstawiciele „The Washington Post” podkreślają, że tym ruchem sygnalizują długoterminowe zaangażowanie w relacjonowanie wojny z Rosją na Ukrainie.

Dogłębne relacjonowanie wojny w Ukrainie na miejscu

„Przez wiele miesięcy »The Post« przeznaczyło znaczne środki na opisywanie narastających tarć na granicy Rosji i Ukrainy, które ostatecznie zakończyły się inwazją Kremla. W związku z przedłużającym się konfliktem nowe biuro umożliwi nam dogłębne relacjonowanie wydarzeń na miejscu, a także da pewność, że w dalszym ciągu robimy dziennikarstwo z najwyższej półki, na które liczą nasi czytelnicy” – napisał redaktor działu zagranicznego dziennika Douglas Jehl.

Czytaj też: Meta pozwana przez byłego moderatora Facebooka o brak higieny pracy

Isabelle Khurshudyan była korespondentką moskiewskiego biura „The Washington Post”; od stycznia na stałe relacjonuje wydarzenia w Ukrainie. Max Bearak, obecny w tym kraju od dwóch miesięcy, wcześniej pełnił funkcję szefa biura "The Post" w Nairobi. Z nowym kijowskim biurem współpracować będzie mieszkający w tym kraju reporter David Stern. Inni korespondenci i fotoreporterzy będą zmieniać się rotacyjnie.

Waszyngtoński dziennik prowadzi całodobową sekcję na temat wojny z aktualizacjami na żywo na swojej stronie internetowej, a także kanał na Telegramie.

Czytaj też: Maile Dworczyka: Manna chcieli zwolnić już w 2019 r. Dyskusje na szczeblu premiera

(MZD, 13.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.