Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraina: Ostrzał wieży telewizyjnej i atak hakerski na Ukraina 24

W środowe południe na pasku na dole ekranu kanału Ukraina 24 pojawiły się słowa, którymi Zełenski miał apelować do Ukraińców o zaprzestanie stawiania oporu (screen: Twitter.com/nexta_tv)

Podczas ostrzału wieży telewizyjnej w obwodzie rówieńskim na zachodzie Ukrainy zginęło 21 osób, a dziewięć zostało rannych. Wczoraj rosyjskim hakerom udało się na krótko sfałszować przekaz kanału Ukraina 24.

Wojska rosyjskie ostrzelały wieżę telewizyjną w miejscowości Antopol niedaleko miasta Równe, ok. 100 km od granicy z Polską. Na wieżę i mieszczące się obok pomieszczenie administracyjne spadły dwie rakiety. Witalij Kowal, szef władz regionu, na kanale w YouTube poinformował, że wskutek ostrzału śmierć poniosło 21 osób. Zakończono już odgruzowywanie terenu i trwają prace nad pełnym przywróceniem emisji programów telewizyjnych.

Czytaj też: Akcja Mariny Owsiannikowej w telewizji to ustawka? Tak twierdzi poseł z partii Zełenskiego

Wczoraj rosyjscy hakerzy przypuścili atak na kanał telewizyjny Ukraina 24. Na ruchomym pasku na dole ekranu zaczęli informować, że prezydent Ukrainy miałby wzywać do złożenia broni. Wołodymyr Zełenski w krótkim nagraniu zdementował tę fałszywą informację. Odpowiedział, że jedyna broń, jaka jego zdaniem powinna zostać złożona, to ta należąca do Rosjan.

(MAC, 17.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.