Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF Ukraina z drugim nadajnikiem - w Hrubieszowie

Drugi nadajnik został uruchomiony w niecały tydzień od startu stacji (fot. materiały prasowe)

Radio RMF Ukraina uruchomiło drugi nadajnik - w Hrubieszowie, obok przejścia granicznego w Zosinie. Dzięki temu stacja dociera do uchodźców przekraczających granicę polsko-ukraińską nie tylko w woj. podkarpackim, ale też lubelskim.

Radia RMF Ukraina w Hrubieszowie można słuchać na częstotliwości 93,3 MHz. Nadajnik został uruchomiony w niecały tydzień od startu stacji.

"Nowa częstotliwość została dobrana, a nadajnik uruchomiony w błyskawicznym tempie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz spółki Emitel" - podkreślił w komunikacie Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia, wchodzącej w skład Grupy RMF.

RMF Ukraina zostało uruchomione przez Grupę RMF w środę 2 marca po zaledwie 30 godzinach przygotowywań. Pierwszym miastem, w którym można było usłyszeć program stacji, był Przemyśl, gdzie radio nadaje na 98,6 MHz.

Czytaj też: W Przemyślu wystartowało Radio RMF Ukraina

Rozgłośni można też już słuchać w internecie na stronie Ukraina.rmf.pl i na platformie RMFon.pl.

RMF Ukraina jest radiem adresowanym do uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie. W programie nadawane są przez całą dobę specjalne serwisy informacyjne, w których podawane są po ukraińsku i po angielsku ważne i przydatne informacje dla uchodźców, m.in. o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy.

(KOZ, 09.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.