Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sotrender: średnia cena za kliknięcie w reklamę na Facebooku to 72 gr

Koszt CPM w maju ub.r. to 7,76 zł (fot. Pixabay)

Sotrender opracował analizę średnich wydatków na reklamę w ekosystemie Facebooka. Według niej średnia wartość CPC (koszt kliknięcia) w 2021 roku wyniosła 72 gr.

Według raportu CPM (czyli 1000 wyświetleń reklamy na Facebooku) w ub.r. kosztował średnio 6,84 zł. Średnia wartość tysiąca odsłon reklam najwyższa była w maju (7,76 zł), czerwcu i grudniu (po 7,53 zł).

Jednymi z najdroższych reklam były te publikowane na profilach osób publicznych. Tam średni CPC wynosił 2,53 zł, a średni CPM aż 33,93 zł. Najtańszymi reklamami były te na profilach instytucji publicznych i organizacji NGO, gdzie średni koszt CPC wyniósł 1,06 zł, a średni CPM 5,70 zł.

Press

Analiza Sotrender wskazuje, że w ub.r. 27 proc. wydatków reklamowych na Facebooku przeznaczono na działania nastawione na konwersję, 18 proc. na kampanie zasięgowe, a zaledwie 2 proc. na polubienie stron.

Sotrender analizował ceny reklam na Facebooku i Instagramie.

(KAP, 20.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.