Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube Originals definitywnie przegrał z konkurencją

Zamknięcie YouTube Originals ogłoszono na Twitterze (screen: YouTube/YouTube Originals)

Po sześciu latach YouTube Originals kończy działalność. Jego oferta była za słaba w porównaniu z Netflixem czy Prime Video Amazona.

O zakończeniu działalnosci YouTube Originals poinformował dyrektor ds. biznesu platformy społecznościowej Google'a - Robert Kyncl. Koncern będzie kontynuować wsparcie dla produkcji tworzonych w ramach YouTube Kids Fund i Black Voices Fund. Ten pierwszy program to platforma z produkcjami dla dzieci. Drugi daje możliwość tworzenia produkcji twórcom czarnoskórym i jest specjalnie dla nich przeznaczony.

Press

(screen: Twitter.com/rkyncl)

Stworzony w 2016 roku YouTube Originals miał być konkurencją dla produkcji serwisów streamingowych. Materiały tworzone były przy współpracy m.in. takich celebrytów jak piosenkarka Katy Perry czy aktor komediowy Kevin Hart. Niektóre z zasobów YouTube Originals zostały udostępnione wszystkim użytkownikom serwisu, a nie tylko w ramach płatnej subskrypcji YouTube Premium.

Część oferty YouTube Originals trafiła już wcześniej do konkurencji - np. serial "Cobra Kai" od trzeciego sezonu emitowany jest przez Netflixa, a "Step Up: High Water” na platformie Starz.

(MAC, 20.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.