Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Ogórek z nowym programem w TVP Info, zniknęła z "W kontrze"

Ostatni raz w programie "W kontrze" Magdalena Ogórek pojawiła się 19 grudnia (screen Youtube.com/TVP Info)

Magdalena Ogórek nie prowadzi już "W kontrze" w TVP Info. Publicystka ma dostać w tej stacji nowy program.

Według "Super Expressu", który pierwszy poinformował o sprawie, Magdalena Ogórek nie chce już współpracować z Jarosławem Jakimowiczem, jej partnerem w prowadzeniu programu. W rozmowie z "Pressem" Ogórek potwierdza, że nie pojawia się już we "W kontrze".

- Skoro widzowie włączają telewizory i mnie tam nie ma, to nie jest żadna tajemnica - mówi. Po więcej szczegółów odsyła do swojej wypowiedzi w "Super Expressie". "Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy (z Jarosławem Jakimowiczem - przyp. red.) zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami" - stwierdziła tam. Ostatni raz w programie "W kontrze" Ogórek pojawiła się 19 grudnia.

W TVP Info nowy program z Magdaleną Ogórek

Magdalena Ogórek ma otrzymać nowy, codzienny program w TVP Info. O jego szczegółach nie chce mówić, odsyłając do Jarosława Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Olechowski nie odpowiedział na nasze pytanie o nowy program. Nie wyjaśnił też, czy ewentualny powrót Ogórek do "W kontrze" jest możliwy, ale już z innym współprowadzącym.

Czytaj więcej o Magdalenie Ogórek w magazynie "Press"

Obecnie "W kontrze" w parze z Jarosławem Jakimowiczem prowadzi prezenterka TVP Info Agnieszka Oszczyk. Program jest nadawany od sierpnia 2020 roku.

W sprawie Jarosława Jakimowicza, aktora i prezentera TVP, będzie musiało zostać wszczęte prokuratorskie śledztwo. Poinformował o tym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Śledztwo w sprawie Jarosława Jakimowicza, telewizyjnego partnera Ogórek

Jarosław Jakimowicz będzie musiał zostać przesłuchany przez prokuraturę w związku z publicznym nawoływaniem do nienawiści i znieważaniem mniejszości. Taka jest decyzja Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza.

– Ponieważ dyspozycyjna wobec partii rządzacej prokuratura nie chciała prowadzić śledztwa w jego sprawie - odwołaliśmy się do sądu i wygraliśmy! – ogłosił na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Odważna sędzia Renata Kielak-Komorowska z Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza stanęła po naszej stronie i nakazała prokuraturze prowadzenie śledztwa w sprawie czynów, których dopuścił się Jarosław Jakimowicz.

Aktor i prezenter TVP będzie przesłuchany w związku z naruszeniem art. 256. (Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego) i art. 257. (Napaść z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej) kodeksu karnego.

Chodzi o zbierane przez Ośrodek wpisy Jakimowicza w mediach społecznościowych. Aktor i prezenter - według OMZRiK - w niewybrednych słowach obrażał internautów.  

Jakimowicz ma dokładnie opisać, kiedy i w jaki sposób dopuścił się czynów zabronionych. Oprócz tego zostaną też przesłuchane osoby pokrzywdzone działaniem prezentera TVP.

Za naruszenie art. 256. i 257. KK grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(MNIE, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.