Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Radia Łódź likwiduje stanowisko zajmowane przez szefa związkowców

W rozgłośni od października 2021 roku trwa spór związkowców z prezesem (fot. Pixabay.com)

Na początku stycznia prezes Radia Łódź Arkadiusz Paluszkiewicz ogłosił nową strukturę organizacyjną radia. Zlikwidowano w niej stanowisko dyrektora techniki i administracji, które zajmował Sławomir Szychowski, przewodniczący jednego z radiowych związków zawodowych. Związkowcy od października są w sporze z zarządem rozgłośni.

W listopadzie została wybrana rada pracowników, z którą prezes powinien uzgadniać wszelkie zmiany struktury. Pierwsze posiedzenie rady prezes Paluszkiewicz ustalił jednak na 10 grudnia 2021 roku. Z kolei dokument z nową strukturą jest datowany na 3 grudnia, a zaczął obowiązywać na początku stycznia.

W wyniku zmian zlikwidowano stanowisko dyrektora techniki i administracji, którym był przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Sławomir Szychowski. Stanowisko kierownicze pełnił od kilkunastu lat. Ma teraz zostać zdegradowany, a jego wynagrodzenie obniżone. Formalnie nadal pełni jeszcze funkcję, bo nie zostało mu wręczone pismo w tej sprawie.

- Likwidację tego stanowiska Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych traktuje jako formę szykany za działalność związkową, obronę pracowników i prowadzenie sporów zbiorowych - mówi Press.pl Małgorzata Warzecha, koordynatorka związkowców.

W najnowszym wydaniu "Pressa" podajemy, że Szychowski napisał list do prezesa radia, skierowany też m.in. do KRRiT, w którym opisywał, jak prezes Paluszkiewicz rozmawia z pracownikami. "Nagrywarka położona bezpośrednio przed pracownikiem, w trybie oficjalnym włączana przez Prezesa Zarządu, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. (...) Jeden z podległych mi pracowników przesłuchiwany dwa razy, opuścił pański pokój, aby zażyć leki, by po prostu nie zemdleć lub nie dostać udaru. Ma trzy lata do emerytury i nigdy czegoś takiego nie doświadczył" - stwierdził.

Ponadto w wyniku zmiany struktury zlikwidowano też m.in. redakcję muzyki, a w miejsce redakcji publicystyki i programów kulturalnych utworzono redakcję edukacji i kultury. Jej kierownikiem ma być Jarosław Kosmatka, który do Radia Łódź dołączył w grudniu.

Kosmatka był nieuchwytny. Z kolei Arkadiusz Paluszkiewicz nie mógł z nami rozmawiać. Potwierdził jedynie wprowadzenie na początku stycznia nowej struktury organizacyjnej.

W rozgłośni od października 2021 roku trwa spór związkowców z prezesem. Związki zawodowe zarzucają Arkadiuszowi Paluszkiewiczowi m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia".

(MNIE, 10.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.