Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zlikwidował konto amerykańskiej deputowanej za wpisy o szczepionkach

Konto Marjorie Taylor Greene zostało zawieszone na stałe (screen: YouTube/CNBC News)

Twitter na stałe zawiesił konto Marjorie Taylor Greene, deputowanej do amerykańskiej Izby Reprezentantów za notoryczne publikowanie fałszywych postów na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. 

Taylor Greene pisała o "skrajnie dużej" liczbie zgonów w USA i nieskuteczności szczepionek. Twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Twitter wydał oświadczenie, że rozsiewanie fałszywych komunikatów na temat szczepionek narusza zasady firmy. Serwis wcześniej już czterokrotnie zawieszał czasowo konto deputowanej, m.in. za popieranie twierdzeń Donalda Trumpa o fałszowaniu wyborów czy za wzywanie do aktów przemocy wobec polityków z partii Demokratów.

Większość członków Partii Republikańskiej odcinała się od twierdzeń Taylor Greene. Izba Reprezentantów, w której większość mają Demokraci, pozbawiła ją wcześniej członkostwa w komisjach budżetowej i ds. oświaty.

(MAC, 04.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.