Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogdan Rymanowski nie rezygnuje: wkrótce złoży pozew przeciwko "Newsweekowi"

Bogdan Rymanowski zamierza pozwać "Newsweek" za okładkę, na której został nazwany "siewcą głupoty" (screen: Polsatnews.pl)

Prezenter Polsat News Bogdan Rymanowski zapowiada, że po nowym roku podejmie kroki prawne w związku z okładką "Newsweek Polska", na której został określony "siewcą głupoty". 

Bogdan Rymanowski trafił na okładkę wydania tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) z 5 grudnia. Jego zdjęcie umieszczono obok innych osób publicznych: Edyty Górniak, Jana Pospieszalskiego i Piotra Schramma, którzy kwestionują pandemię i zniechęcają do szczepień. Po publikacji Rymanowski zapowiedział, że podejmie w tej sprawie kroki prawne. Teraz zapewnia, że się nie wycofał.

Press

"Odpowiednie kroki podejmę już na początku nowego roku. I oczywiście o tym poinformuję" – odpowiedział Rymanowski SMS-em.

W odpowiedzi na okładkę "Newsweeka" wydał 5 grudnia wieczorem oświadczenie, które opublikował na Facebooku. Zaznaczył w nim, że okładka go pomawia i narusza jego dobra osobiste.

"Moją rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie tych pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii, dlatego zapraszam i będę zapraszał do swego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia" – napisał Rymanowski. – "Słowa o >>narażaniu na śmierć tysięcy ludzi<< są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne".

Na oświadczenie Rymanowskiego i jego zapowiedź podjęcia kroków prawnych odpowiedział naczelny tygodnika Tomasz Lis, pisząc na Twitterze: "Bardzo się cieszę. Niech w tej sprawie i w sprawie antyszczepionkowej propagandy narażającej na śmierć dziesiątki tysięcy ludzi wypowie się niezależny sąd".

(BAE, 29.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.