Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zoom dołącza do Globalnego Internetowego Forum do Walki z Terroryzmem

Zoom w ostatnim czasie musiał mierzyć się z wieloma nadużyciami, takimi jak „zoombombing”

Platforma wideokonferencyjna Zoom dołączyła do Globalnego Internetowego Forum do Walki z Terroryzmem (GIFCT), skupiającego takie firmy, jak Meta Platforms czy Microsoft. 

Platforma wideokonferencyjna Zoom dołączyła do Globalnego Internetowego Forum do Walki z Terroryzmem (GIFCT), skupiającego takie firmy, jak Meta Platforms czy Microsoft. 

GIFCT to niezależna grupa, za pośrednictwem której firmy członkowskie udostępniają na swoich stronach informacje w celu zwalczania terroryzmu i wszelkich przejawów ekstremizmu. „Współpracując z innymi liderami w branży, dzieląc się kluczowymi informacjami i prowadząc badania, dążymy do tego, aby świat cyfrowy był bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich” - wydała oświadczenie organizacja.

Zoom w ostatnim czasie musiał mierzyć się z wieloma nadużyciami, takimi jak „zoombombing”, gdy nieproszeni użytkownicy przerywali połączenia innych osób w celu dzielenia się mową nienawiści i treściami rasistowskimi, przemocowymi lub pornograficznymi.

GIFCT powstał w 2017 roku pod naciskiem rządów USA i Europy, po serii ataków terrorystycznych w Paryżu i Brukseli. Członkami założycielami były Facebook, Microsoft, Twitter i należąca do Google platforma YouTube. Do organizacji należą też m.in. Reddit, Snapchat, Verizon Media, LinkedIn czy Dropbox oraz będąca własnością Meta platforma Instagram. Liczba członków wzrosła już do 18. W tym roku dołączyło pięć nowych platform, m.in. firma zajmująca się wynajmem domów Airbnb, portal społecznościowy Tumblr oraz internetowa platforma wydawnicza WordPress. W 2022 roku mają dołączyć kolejni.

Baza GIFCT wyławia przede wszystkim treści publikowane przez organizacje i ugrupowania znajdujące się na liście sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ, a także emitowane niegdyś na żywo nagrania ataków terrorystycznych, jak zamach w meczecie w Christchurch w Nowej Zelandii w 2019 roku.

(MAC, 17.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.