Kulisy walki o koncesję TVN 24: nie powinno być nadawcy, który „działa w kierunku obalenia rządu”
W tekście "Historia pewnej koncesji, czyli szukanie haka na TVN" dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" opisują kulisy ponadrocznej debaty na temat przyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie TVN 24 (fot. Pawel Wodzynski/East News)
Nie powinno być nadawcy, który będzie "jakby piątą kolumną wobec państwa polskiego" czy który prowadzi "działania w kierunku obalenia rządu" – tak członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na posiedzeniach w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24 rozmawiali o tej stacji – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
W tekście "Historia pewnej koncesji, czyli szukanie haka na TVN" dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" opisują kulisy ponadrocznej debaty na temat przyznania przez Krajową Rację Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie TVN 24. Z protokołów, do których dotarł "DGP", wynika, że już rok przed wygaśnięciem koncesji rada była świadoma, że "jest w zasadzie bezradna", bo nie ma podstaw do odmowy jej przedłużenia.
„V kolumna”, „niedopuszczalna linia programowa”, działania w kierunku obalenia rządu” - @DGPrawna, na podstawie pozyskanych protokołów, przedstawia dziś kulisy obrad KRRiT ws. koncesji dla @tvn24 #lexTVN
— Tomasz Żółciak (@tzolciak) December 9, 2021
Piszemy z @grzegorzosiecki @jabrzoza.
cc: @PressRedakcja @wirtualnemedia https://t.co/kBEa4o11uM
Członkowie KRRiT na posiedzeniach odnosili się do TVN 24 jako "piątej kolumny wobec władzy", którą należałoby zneutralizować, bo działa w kierunku obalenia rządu.
Ostatecznie koncesję dla TVN24 rada przyznała 22 września - cztery dni przed wygaśnięciem dotychczasowego zezwolenia i po uzyskaniu przez stację - na wszelki wypadek - koncesji holenderskiej. Postępowanie w sprawie koncesji TVN 24 trwało 19 miesięcy. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 roku.
(BAE, 09.12.2021)