Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kulisy walki o koncesję TVN 24: nie powinno być nadawcy, który „działa w kierunku obalenia rządu”

W tekście "Historia pewnej koncesji, czyli szukanie haka na TVN" dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" opisują kulisy ponadrocznej debaty na temat przyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie TVN 24 (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Nie powinno być nadawcy, który będzie "jakby piątą kolumną wobec państwa polskiego" czy który prowadzi "działania w kierunku obalenia rządu" – tak członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na posiedzeniach w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24 rozmawiali o tej stacji – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

W tekście "Historia pewnej koncesji, czyli szukanie haka na TVN" dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" opisują kulisy ponadrocznej debaty na temat przyznania przez Krajową Rację Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie TVN 24. Z protokołów, do których dotarł "DGP", wynika, że już rok przed wygaśnięciem koncesji rada była świadoma, że "jest w zasadzie bezradna", bo nie ma podstaw do odmowy jej przedłużenia.

Członkowie KRRiT na posiedzeniach odnosili się do TVN 24 jako "piątej kolumny wobec władzy", którą należałoby zneutralizować, bo działa w kierunku obalenia rządu. 

Ostatecznie koncesję dla TVN24 rada przyznała 22 września - cztery dni przed wygaśnięciem dotychczasowego zezwolenia i po uzyskaniu przez stację - na wszelki wypadek - koncesji holenderskiej. Postępowanie w sprawie koncesji TVN 24 trwało 19 miesięcy. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 roku. 

(BAE, 09.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.