Dział: RADIO

Dodano: Listopad 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Braun: Prezes Radia Łódź powołany z naruszeniem przepisów

Zgodnie ze statutem Radia Łódź członków zarządu powołuje się sposób osób mających kompetencje w dziedzinie radiofonii i telewizji (fot. Pixabay.com)

Arkadiusz Paluszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa Radia Łódź z naruszeniem przepisów - uważa Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych. 

- Statut Radia Łódź mówi, że członków zarządu powołuje się spośród osób mających kompetencje w dziedzinie radiofonii i telewizji. Pan Paluszkiewicz na posiedzeniu, kiedy był powoływany, jasno powiedział, że nie ma takich kompetencji - mówi Juliusz Braun.

Braun informuje, że przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zapowiedział podczas wtorkowego posiedzenia Rady zlecenie opinii prawnej w tej sprawie.

Arkadiusz Paluszkiewicz prezesem Radia Łódź został pod koniec kwietnia 2021 roku. Zaproponowała go na to stanowisko członkini RMN Joanna Lichocka. "Liczę, że nowy prezes, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu mediami, oprze się na fachowcach, którym powierzy kierowanie redakcją" - mówiła "Presserwisowi" wówczas Lichocka.

Redaktorką naczelną Radia Łódź została Lidia Lasota, ostatnio komentatorka w programie TVP "Motel Polska". Audycje w łódzkiej rozgłośni zaczęli prowadzić m.in. Magdalena Ogórek i Michał Rachoń z TVP.

Arkadiusz Paluszkiewicz od czerwca 2017 roku do marca 2020 roku był dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Wcześniej był m.in. prezesem TBS "Złotnicki" w Zduńskiej Woli oraz dyrektorem oddziału Banku Przemysłowego SA w Sieradzu.

(KOZ, 24.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.