Dział: RADIO

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Witold Odrobina, wieloletni dziennikarz RMF FM i TVN

Witold Odrobina przez wiele lat pracował w RMF FM (screen Wideo.wp.pl)

Witold Odrobina - wieloletni dziennikarz RMF FM, a później kanałów Grupy TVN - nie żyje. Miał 50 lat. - Wybitny i niepowtarzalny głos - mówi Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM.

W RMF FM prowadził m.in. "Szewski kwadrans" i "Osadę Wirakocza". Po odejściu z RMF FM Marcina Wrony prowadził razem z Marcinem Jędrychem legendarną audycję "JW23". Odrobina występował też w radionoweli "Apteka Marzenie", był współprowadzącym satyrycznej audycji "Wiódł ślepy kulawego", w której razem z Jerzym Skoczylasem komentował bieżące wydarzenia. W 1999 roku Odrobina został sieciowym reporterem RMF FM. Z powietrza, latając helikopterem RMF FM, dawał relacje z takich wydarzeń jak powódź stulecia w 1997 r., a także akcji drogowych czy imprez organizowanych przez RMF FM: "Inwazji Mocy", "Koncertowego Lata", "Wyścigu Spokoju".

Witold Odrobina po odejściu z RMF FM pracował w Antyradio, a następnie w Polskim Radiu Euro. W TVN Warszawa miał program "Odrobina miasta", a w TVN Turbo - "Odrobina Polski". W latach 2013-2015 był prowadzącym w krakowskim KRK FM. Później pracował w Radiu Kraków". W Wirtualnej Polsce przygotowywał program "Odrobina więcej Polski". Ostatnio był reporterem magazynu "Raport" w TVN Turbo.

- Wybitny i niepowtarzalny głos - mówi Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes RMF. - W RMF FM doskonały reporter, ze znakomitą znajomością problemów Krakowa i Małopolski. Dodatkowo człowiek wielu talentów z niezwykłym poczuciem humoru - wspomina Sołtys.

(KOZ, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.