Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Le Figaro" i "Die Welt" publikują tekst prezydentów Polski i Ukrainy

Prezydenci w artykule tłumaczą zachodnim odbiorcom, skąd wzięła się bliskość Polski i Ukrainy (fot. Jakub Kaminski/East News)

Francuski dziennik "Le Figaro" opublikował w poniedziałek artykuł prezydentów Polski i Ukrainy. Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski napisali, że Polska nie uznaje aneksji Krymu przez Rosję i że oba kraje są przeciwne budowie gazociągu Nord Stream 2.

Prezydenci przypomnieli, że we wtorek 24 sierpnia przypada 30. rocznica ogłoszenia niepodległości przez Ukrainę. "Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległą Ukrainę. Warszawa wciąż uważa Kijów za przyszłego partnera i sojusznika w Unii Europejskiej i NATO" - napisali Andrzej Duda i Wolodymyr Zełenski. 

Press

screen: Twitter.com/JakubKumoch

W poniedziałek w Kijowie rozpoczęły się obrady szczytu Platformy Krymskiej, zainicjowanego przez Ukrainę projektu poświęconego kwestii Półwyspu Krymskiego, okupowanego od 2014 roku przez Rosję. W szczycie biorą udział przedstawiciele ponad 40 państw i organizacji międzynarodowych, w tym prezydent RP.

Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP, poinformował na Twitterze, że ten sam artykuł dzisiaj ukaże się w niemieckim dzienniku "Die Welt".

(MAC, 24.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.