Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne odejścia z "Głosu Wielkopolskiego"

Poznańska "Gazeta Wyborcza" uważa, że exodus pracowników z "Głosu Wielkopolskiego" spowodowany jest przejęciem Polska Press przez Orlen (fot. Piotr Molecki/East News)

Z "Głosu Wielkopolskiego" (Polska Press) odchodzą kolejni pracownicy. Zdecydowali się na to wydawca serwisu dziennika, szefowa magazynu i dodatków, a także szef działu foto. 

Jak donosi poznańska "Gazeta Wyborcza", z "Głosu Wielkopolskiego" z końcem czerwca postanowili odejść m.in.: Katarzyna Sklepik, szefowa magazynu i dodatków, Zbigniew Snusz, wydawca online "Głosu", a także dwoje dziennikarzy z oddziałów lokalnych oraz jedna osoba z marketingu. W czerwcu pracę zakończyła też doświadczona dziennikarka Bogna Kisiel, a jeszcze w maju na odejście zdecydował się Grzegorz Dembiński, szef działu foto. Ponadto, jak pisaliśmy, redakcję "Głosu" w ostatnim czasie opuścili m.in. Łukasz Cieśla, Błażej Dąbkowski, Marta Danielewicz, Mikołaj Woźniak i Norbert Kowalski, a z pisania felietonów dla gazety zrezygnowała była wicenaczelna Kamilla Placko-Wozińska, zaznaczając, że nie chce przykładać się "do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek - Kania”.

Zdaniem Wojciecha Wybranowskiego, który w czerwcu został redaktorem naczelnym "Głosu", część wymienionych przez "GW" odejść była zapowiedziana, zanim zaczął kierować tytułem - tak miało być w przypadku Bogny Kisiel i Grzegorza Dembińskiego. - Co do rzekomego odejścia dwóch dziennikarzy w terenie, to naturalny proces, że gdy ktoś dostaje lepiej płatną, a spokojniejszą pracę, to ją zmienia. Każdy z tych odchodzących chce z nami dalej współpracować, tyle że w luźniejszym wymiarze czasu. I z obojgiem będziemy podpisywać nowe umowy - zapewnia Wybranowski.

Ostatnio do "Głosu Wielkopolskiego" byli rekrutowani nowi pracownicy. "Przyszło dużo młodych ludzi bez doświadczenia, którzy choć są pracowici, trzeba prowadzić ich za rękę". "Niestety, część z nich nie ma pojęcia o warsztacie dziennikarskim. Nawet w czasach internetu i gazety online trzeba znać jakieś podstawy" - powiedział dziennikarz "Głosu", z którym rozmawiała "Wyborcza". 

Wojciech Wybranowski przyznaje, że zatrudnił młodych ludzi w "Głosie", i zapewnia, że nie ma wątpliwości co do ich kompetencji. - Każdy z tych niespełna trzydziestolatków jest sto razy więcej wart niż cała konkurencyjna redakcja poznańskiej "Wyborczej" razem wzięta - mówi "Press" Wybranowski. 

Nowy naczelny "Głosu" zaznacza, że planuje dalej powiększać skład redakcji, a lada moment otwierają kolejny oddział serwisu Nasze Miasto w Wielkopolsce.

15 lipca nowym wicenaczelnym "Głosu" zostanie Marcin Wątrobiński, prawnik bez doświadczenia dziennikarskiego.

(BAE, 07.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.