Dział: PRASA

Dodano: Maj 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wybranowski redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego"

Wybranowski przechodzi do Polska Press z TVP Info (screen: YouTube/Tygodnik DoRzeczy)

Adam Pawłowski został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego" (Polska Press Grupa). Od czerwca dziennikiem będzie kierował Wojciech Wybranowski, publicysta TVP Info i były dziennikarz "Do Rzeczy".

Adam Pawłowski został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego" (Polska Press Grupa). Od czerwca dziennikiem będzie kierował Wojciech Wybranowski, publicysta TVP Info i były dziennikarz "Do Rzeczy".

Koncern prasowy, który w marcu przejął PKN Orlen, podał w komunikacie, że "Pawłowski rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron".

Wybranowski pracę w mediach rozpoczynał w "Głosie Wielkopolskim", następnie związany był z "Naszym Dziennikiem", "Rzeczpospolitą", "Uważam Rze", "Do Rzeczy" i Wirtualną Polską.

Do Polska Press przechodzi z TVP Info, gdzie od grudnia 2020 jako felietonista i publicysta serwisu tvp.info publikował felietony. W 2020 roku był felietonistą portalu Wirtualna Polska, komentował polską politykę, sprawy społeczne, zajmował się też dziennikarstwem śledczym. Od 2013 do 2020 roku dziennikarz i publicysta tygodnika "Do Rzeczy", współzałożyciel pisma. Wcześniej (2009 – 2012) związany z "Rzeczpospolitą" jako dziennikarz. Od 1999 do 2009 dziennikarz "Naszego Dziennika".

Odwołanie Pawłowskiego to dziesiąta wymiana redaktora naczelnego od momentu zakupu Polska Press przez Orlen. Do tej pory zmiany przeprowadzono w "Polska Metropolia Warszawska" (Wojciech Rogacin za Pawła Siennickiego), "Dzienniku Zachodnim" (Grzegorz Gajda za Marka Twaroga), "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej" (Wojciech Mucha za Jerzego Sułowskiego), "Nowinach" (Arkadiusz Rogowski za Stanisława Sowę), "Kurierze Lubelskim" (Wojciech Pokora za Wojciecha Harpulę), "Expressie Bydgoskim", "Gazecie Pomorskiej" i "Nowościach Dzienniku Toruńskim" (Marcin Habel za Tomasza Pietraszka), "Gazecie Lubuskiej" (Jakub Życzkowski za Szymona Kozicę), "Gazecie Wrocławskiej" (Alicja Giedroyć-Skiba za Arkadiusza Franasa) oraz dwumiesięczniku "Nasza Historia" (Tadeusz Płużański za Wojciecha Rogacina).

(PTD, 27.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.