Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 40 gazet lokalnych w sieci Biedronka

Tytuły będą dostępne w ponad 400 sklepach sieci w ponad 200 miejscowościach, w tym Katowicach, Tarnowie czy Płocku

Sieć sklepów Biedronka od połowy kwietnia będzie sprzedawać łącznie 42 tytuły lokalne, zrzeszone w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych. Będzie można je kupić w ponad 200 miejscowościach.

W czerwcu ub. r. Biedronka w 160 sklepach na południu i wschodzie kraju zaczęła sprzedawać "Tygodnik Podhalański", "Tygodnik Siedlecki", "Tygodnik Zamojski" i "Nowiny Raciborskie".

Teraz dołączy do nich 38 kolejnych gazet, m.in. "Gazeta Radomszczańska", "Obserwator Lokalny", "Kronika Beskidzka", "Kronika Tygodnika", "Słowo Podlasia", "Wiadomości Wrzesińskie". Tytuły będą dostępne w ponad 400 sklepach sieci w ponad 200 miejscowościach, w tym Katowicach, Tarnowie czy Płocku. Lokalizacje zostały wybrane po konsultacjach z wydawcami gazet.

"To kolejny krok we współpracy Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z firmą Jeronimo Martins Polska [właściciel sieci Biedronka - przyp. red.]. Po czterech dotychczas kolportowanych tytułach, w sklepach Biedronki znajdzie się ich ponad czterdzieści. Liczymy na to, że w przyszłości kolejne gazety lokalne trafią na półki z prasą w sieci Biedronka" - mówi Ryszard Pajura, prezes SGL.

"W ten sposób Biedronka może przyczynić się do zwiększenia zasięgu niezależnej prasy lokalnej, która jest solą dziennikarstwa" - zaznacza Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji sieci.

(JSX, 20.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.