Ponad 140 adresatów anonimu o złym zarządzaniu w TVN
List krytykuje Katarzynę Kieli za zwolnienia, złą atmosferę w firmie, skorzystanie ze szczepionki przeciw COVID-19 bez kolejki (fot. Piotr Molecki/East News)
Anonimowy list, podpisany przez "Pracowników TVN", trafił do ponad 140 pracowników mediów polskich i zagranicznych, agencji reklamowych, agencji mediowych, KRRiT oraz rabinów Nowego Jorku i Polski.
Na załączonej do anonimu liście adresowej były m.in. redakcje Wirtualnej Polski, Onetu, "Rzeczpospolitej", "Pulsu Biznesu", Eurozetu, RMF FM, Polsatu, TVP, Polskiego Radia, agencji mediowych, a także zagranicznych koncernów, w tym także szefowie Facebooka, Disneya i Amazona. Z prawicowych redakcji list trafił do m.in. "Sieci", "Tygodnika do Rzeczy", Radia Maryja i "Naszego Dziennika". Na liście nie ma adresatów z TVN, choć znalazł się tam adresat opisany jako "TVN Info - Samuel Pereira - szef portalu TVP Info".
"Chcemy przypomnieć Wam, a tym którzy nie wiedzą przybliżyć, czym była kiedyś telewizja TVN, jaka była pozycja TVN i czym było kiedyś TVN dla nas pracowników. Czym dziś stał się TVN, dokąd zmierza" - tak zaczyna się anonimowy list. Następnie autorzy prezentują swoją wizję historii TVN, w której pozytywnymi bohaterami są współzałożyciel stacji Mariusz Walter, były redaktor naczelny TVN 24 Adam Pieczyński i po części Edward Miszczak, a negatywną bohaterką Katarzyna Kieli.
List krytykuje ją za zwolnienia, złą atmosferę w firmie, skorzystanie ze szczepionki przeciw COVID-19 bez kolejki oraz nieprzestrzeganie procedur obowiązujących w Discovery.
"Kochaliśmy TVN, kochaliśmy naszą pracę, ale tego już nie ma" - piszą autorzy listu. "Kasia Kieli zdziwiłaby się, wiedząc, którzy ludzie marzą o opuszczeniu szeregów jej niszczycielskiej machiny. Czekamy, aż minie pandemia i będzie łatwiej o zmianę pracy" - przekonują.
Z listu można dowiedzieć się, że przed pandemią w domu Katarzyny Kieli "odbywały się liczne spotkania towarzyskie", na których mieli bywać twórca Polsatu Zygmunt Solorz czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a Kieli wraz z mężem miała być zapraszana przez Solorza do jego rezydencji i odbywać z nim wspólne loty.
W poniedziałek list opisały prawicowe portale: TVP Info, Niezalezna.pl, wPolityce.pl i Tysol.pl.
"Nasze wyniki – pozycja grupy, TVN, TVN24 i wzrost Playera - świadczą o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Będziemy krytykowani za wybory, których dokonujemy. Jeśli krytyka jest uzasadniona, będziemy jej słuchać. Jeśli krytyka, tak jak w tym przypadku, ma na celu jedynie zaszkodzenie nam, będziemy szli swoją drogą. TVN i Discovery będą nadal walczyć o niezależność mediów w Polsce. I zawsze będziemy realizować nasze obietnice wobec widzów" - komentuje biuro prasowe TVN Discovery Polska.
(KOZ, 02.03.2021)